Najwyższa pora zajć do INSTALATORA
Wyprzedaż O firmie Produkty
· Historia
· Nasi partnerzy
· Nasz potencjał
· Kontakt

 

Pozostałe wiadomości
· HISTORIA

 


Strona główna » Wyprzedaż » Historia

HISTORIA

SIEDZIBA FIRMY
SALON WEWNĄTRZ
SALON - BATERIE
KASA
PIECE
PREZENTER SBS
PREZENTER SBS

Firma “Instalator” utworzona została 1 grudnia 1990 roku przez Marię i Władysława NOWIK w formie spółki cywilnej osób fizycznych. Jej pierwsza siedziba mieściła się w Łomży przy ulicy Szosa Zambrowska 27, w wynajętej, adaptowanej na sklep piwnicy.
Początkowo była to typowo rodzinna firma, w której oprócz wspólników pracował tylko pełnomocnik (też członek rodziny).
W latach 1991 i 1992 rozwój działalności handlowej spowodował potrzebę wynajęcie dodatkowych magazynów w Łomży (przy ul. Nowej i ul. Konstytucji 3 Maja ), zatrudniony też został pierwszy pracownik. Systematycznie zwiększano ofertę handlową, rozpoczęto samodzielny import armatury hydraulicznej i jej sprzedaż hurtową.

W 1994 roku z zysków firmy kupiono lokal w Ełku i utworzono w nim drugi sklep branży instalacji sanitarnych. Zatrudniono w nim kolejne dwie osoby . W tym samym roku zakupiono nieruchomość znajdującą się w Łomży przy ul. Zjazd 10, w skład której wchodziły zdewastowane, wymagające kapitalnego remontu budynki. Po przeprowadzeniu prac remontowo – adaptacyjnych , w budynkach tych utworzono hurtownię i duży salon sprzedaży artykułów instalacyjnych. Przeniesiono tu całą działalność z terenu Łomży, tu również mieści się biuro firmy. Salon w Łomży otwarty został we wrześniu 1995 roku. Zatrudnionych wówczas było 5 pracowników (w chwili obecnej 20 osób). W 1998 roku powierzchnia sprzedaży zwiększyła się do około 500 mkw.
W 2000 roku został zakupiony W Ostrołęce obiekt o pow. ok. 3000 mkw, w którym na 1000 mkw zorganizowano Sklep “Hurtowy”, a na pozostałej części zaplecze hurtowe. Obecnie, w Ostrołęce znajduje się magazyn centralny dla firmy “Instalator”.

Systematyczny wzrost obrotów (od 1995 roku po 100% rocznie) i ugruntowana pozycja na rynkach detalicznych : łomżyńskim i ełckim oraz hurtowym w regionie północno – wschodniej Polski umożliwiły firmie nawiązanie wielu korzystnych kontaktów handlowych. Między innymi nawiązano współpracę z “Biawarem”, czy z Fabryką Łączników w Radomiu, dzięki czemu “INSTALATOR” jako pierwszy w regionie sprzedawał Łączniki w cenie producenta. Bezpośrednie kontakty z innymi producentami umożliwiły utrzymanie konkurencyjnych cen również na inne wyroby.

W styczniu 2002 roku firma "Instalator" ze Spółki Cywilnej przekształcił się w Spółkę Jawną. W roku 1994 powstał punkt detaliczny w Ełku, w roku 2000 powstał salon w Ostrołęce, w lipcu 2004 zostało wyodrębnione centrum logistyczne.


Opublikował(a): Admin

Data powstania: pt, 05 września 2003 14:41

Wiadomość była modyfikowana 3 razy

Copyright @ 2003 INSTALATOR Spółka Jawna Mapa serwisu System PUBLIKATOR